Bajkowy Festyn Rodzinny w 2012r.

16 września 2012 r. (niedziela) odbył się po raz kolejny Bajkowy Festyn Rodzinny na rynku w Kościerzynie. Oficjalnie zainaugurował on kampanię społeczną Kaszubskie Bajania.

Z myślą o wszystkich członkach rodziny w programie znalazł się szereg atrakcji:
Dla dzieci: możliwość spotkania z bohaterami kaszubskich bajek oraz wysłuchania opowieści z nimi związanych, gry i zabawy na świeżym powietrzu, ciekawe konkursy z nagrodami, bajkowe malowanie, występy zespołów dziecięcych.
Dla rodziców: stoiska regionalnych twórców i rzemieślników, wyroby ludowe, kaszubska kuchnia, stoiska z interesującą książką.

Dla wszystkich zaśpiewali reprezentanci Kaszub z programu Bitwa na Głosy!

Kolejną z atrakcji festynu była promocja drugiej płyty, na której usłyszeć można głosy kaszubskich aktorów, piosenkarzy, dziennikarzy oraz przedstawicieli Kościoła i nauki czytających bajki po kaszubsku. Na płycie można się zapoznać z interpretacją kaszubskich bajek w wykonaniu m.in. Rudiego Schubertha, Krzystofa Skiby, czy Angeliki Cichockiej. Ilustracji dźwiękowej bajek podjął się znany akordeonista Paweł Nowak. Warto przypomnieć, że w ubiegłorocznej edycji swojego głosu użyczyli m.in. Danuta Stenka, Maciej Miecznikowski czy prof. Jerzy Treder.

Płyta ta wraz z zaplanowanymi spotkaniami stanowi główne elementy kampanii Kaszubskie Bajania, która ma na celu podniesienie naszej świadomości o roli czytania dzieciom.